महिलाले एक्लै ‘सुखभोग’ प्राप्त गर्ने २ उपाय !

SHARE:
  •  
  •  
  •  

काठमाडौं : महिला र पुरूष बीच शारी’रिक स’म्पर्क गरेर यौ’न स’न्तुष्टि लिने प्र’क्रिया सहज प्रक्रिया हो तर सधैँ यो सम्भव हुन्न । विवाह पछिको अवस्थामा समेत श्रीमान्–श्रीमती सधैँ सँगै नहुन सक्छन् । हाम्रो समाजमा विवाहअगाडि शारी’रिक स’म्पर्कको मा*ध्यमबाट यौ’न सन्तु’ष्टि लिनु सामाजिक रुपमा समेत ज’टिल छ ।

यो प्राकृतिक नियम नै हो । विवाहित हुन् या एक्लो महिला, यौ/न चाह’नालाई नि’षेध गर्न सम्भव छैन । शारी’रिक, मानसि’क, सामाजिक र आध्यात्मिक कोणबाट समेत यौ’न चा’हनालाई केही समय पर धकेल्न सकिएला तर पूरै निय’न्त्रण गर्न सम्भव छैन । यौ’नसँग शा’रीरिक चाह मात्रै जोडिन्न । योसँगै भावनासमेत जोडिएर आउँछ । त्यसैले विवाहित हुन् या अविवाहित, आफ्नो जोडीसँगको सुरक्षित सम्बन्ध नै यौ’न सन्तु’ष्टिको प्राकृतिक प्रक्रिया हो । यस्तो सम्भव नभए यसका सुरक्षित विकल्प पनि छन् तर यी विकल्प स्थायी भने हैनन् ।

यौ/ना’ङ्गमा आफैंले घ’र्षण : पहिलो विकल्प आफ्नो यौ/ना/ङ्गमा आफैंले घ’र्षण गर्ने नै हो । आफ्नो स्त’न आफैं मा’ड्ने, यो’नी चला’उने गरेर यौ’न चाहना मे’टाउन सकिन्छ । हातका औँ’लाले यौ’ना’ङ्ग चला’उँदा यौ’नरसादि निस्किन्छ र आन’न्द अनुभव हुन्छ । यो सुरक्षित प्र’क्रिया पनि हो ।

यौ/न खे’लौना : पछिल्लो समय यौ/न सन्तु’ष्टिका लागि यौ’न खेलौ’नाको प्रयोग गर्ने प्र’वृत्ति पनि बढेको देखिन्छ । पश्चिमा मुलुकसँगै नेपालमा समेत से’क्स टो’य सहज रुपमा पाउन थालेको छ । अहिले त से’क्स रो’बोटसमेत बनिसकेका छन् । तर स्वास्थ्य र यौ/न स’न्तुष्टिका हिसाबले यौ/न खे’लौना स्व’स्थ अभ्यास भने हैन । प्राकृतिक रुपमा यौ/न जो’डीसँग यौ/न स’म्पर्क गर्दा यो/निबाट यो’नि र’सायन निस्कन्छ । त्यसैले यौ/नानन्द तथा यौ/न स’न्तुष्टि प्राप्त हुन्छ । से/क्स टो’यको प्रयोग गर्दा केही समय आनन्दको अनुभव हुनसक्ला तर यो भरपर्दो हुन सक्दैन ।

शा’रीरिक रुपमा यौ/न स’म्पर्क गर्दा शा*रीरिक मात्रै हैन एकअर्काबीच भावनासमेत साटासाट हुन्छ । प्राकृतिक स’हवासमा शरीरसँगै भावना समेत मिसिन्छ ।श’रीरसँगै मान’सिक रुपमा समेत आनन्द पाउन सकिन्छ । से’क्स टो’यको प्रयोगले शारी’रिक सन्तु’ष्टि त पाउन सकिएला तर मान’सिक स’न्तुष्टि सम्भव हुन्न । यसले क्षणिक रुपमा शारीरिक आवश्यकता पूरा हुन्छ तर दीर्घकालमा मा’नसिक रुपमा न’कारात्मक प्रभाव पार्न सक्ने बिभिन्न अध्ययनले देखाएको छ । ।

त्यसैले सकेसम्म प्राकृतिक प्रक्रिया नै अपनाउनु पर्छ । यो नै शारी’रिक र मा’नसिक स्वा’स्थ्यका लागि लाभदायक हुन्छ । यो याै*न जि*ज्ञासा र समाधान शुक्रबार साप्ताहिकबाट लिइएको हो ।

Comments

comments

सम्बन्धित शीर्षकहरु